img

Ми — платформа, яка об`єднує організованих власників будинків, які постраждали в наслідок війни та жертводавців і відповідальний бізнес, які готові допомогти відновити житло і зробити його більш енергонезалежним і екологочічним

Платформа адмініструється командою Громадянської мережі ОПОРА-Київ. Мета ОПОРИ - залучення громадян до вирішення нагальних проблем заради сталого демократичного розвитку суспільства, незворотних змін, які можуть бути забезпечені через якісні інституційні реформи, позитивні соціальні та культурні зрушення.

ОПОРА працює для формування світогляду відповідального власника житла,  ефективного управління житловими будинками, підвищення енергофективності будинків та використання відновлюваних джерел енерії.  З 2010 року ОПОРА допомагає розбудовувати спільноту ОСББ як інструмент демократії та об’єднання громадян для вирішення спільних питань. 

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, робота ОПОРИ була сфокусована на допомозі в облаштуванні безпечних просторів у багатоквартирних будинках, зокрема, резервними джерелами енергії, а також - створенні механізмів для відбудови житла, пошкодженого війною.

ОПОРА брала участь у розробці, адвокатуванні і популяризації державної програми «ВідновиДІМ» від Фонду Енергоефективності, яка дозволяє власникам житла отримати 100-відсотковий грант на проведення відновлювальних робіт у будинках, які зазнали незначних ушкоджень. На сьогодні ця програма діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій (зокрема території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси), а також населених пунктів, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування. 

Крім того, ОПОРА розробила ряд модельних місцевих програм з підтримки відбудови, енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та адвокатує їх запровадження.

Також, ОПОРА співпрацює з місцевими громадськми організаціями та групами, які надають послуги з компексного супроводу проєктів для "зеленої" та енергоефективної відбудови житла.

З липня 2023 року ми реалізуємо проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб» покликаний забезпечити вирішення поточних проблем ВПО та інших незахищених категорій громадян в реалізації їх права на житло. Для досягнення результатів проєкту застосовується системний та комплексний підхід через безпосередню роботу з цільовою групою незахищених категорій людей. 

Наразі у 9 регіонах нашої країни розпочали роботу регіональні консультанти, які безкоштовно надають інформаційно-консультаційну підтримку ВПО та іншим незахищеним категоріям населення щодо вирішення їх житлових питань, що виникли внаслідок військового вторгнення росії на територію України.

Ця  платформа створена для того, щоб допомогти співвласникам отримати необхідні знання, а також залучити додаткові кошти на відбудову пошкодженого житла та створення енергонезалежних просторів.