Useful materials
Documents
Огляд вимог nZEB у Європі
Аналіз собівартості будівництва та ринкової вартості житла порівняно з поточною ринковою вартістю
Аналіз обсягів економії бюджетних коштів при будівництві та реконструкції житлових і громадських будівель відповідно до стандарт
Рекомендації щодо фінансових інструментів для підтримки економічно вигідного впровадження технологій енергоефективності
Огляд будівельних технологій для забезпечення відповідності стандартам NZEB

Довгострокова мета проєкту – тиск на національний уряд та відстоювати енергоефективність у будівельних стандартах через різні регуляторні та фінансові інструменти.

Проблематика, на вирішення якої спрямований проєкт

Ключовою проблемою ефективної державної політики, сприятливої для українського народу та орієнтованої на ЄС, є відсутність фінансового механізму стимулювання використання ВДЕ для енергопостачання та енергоефективності житлових будинків. Підтримка Європейської зеленої угоди в житловому секторі залишається декларативною. У державній політиці переважає аргумент про недоцільність та економічну невигідність використання відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Ні держава, ні населення, ні забудовники не бачать економічної доцільності в будівництві нового та реконструкції старого житлового фонду до стандартів, наближених до НЗЕБ. Держава продовжує підтримувати низькі тарифи на електроенергію для населення, витрачаючи на це значні кошти (близько 140 млрд грн на рік за даними НКРЕКП). Натомість ці кошти, принаймні частково, можна було б використати для стимулювання будівництва нового та реконструкції зруйнованого житла за стандартами, наближеними до NZEB.

Зниження енергоспоживання в будівельному секторі є одним із ключових завдань підвищення енергетичної незалежності України та зменшення впливу на навколишнє середовище за рахунок зменшення споживання викопного палива (насамперед вугілля та природного газу). Одним із варіантів вирішення цієї проблеми є впровадження стандарту будинків з близьким до нуля споживанням енергії (NZEB) для його застосування при будівництві нових та реконструкції існуючих будівель.

Для впровадження зазначеного стандарту та його популяризації необхідно визначити національні рамки стандарту, розрахувати економічний та екологічний ефект, а також запропонувати варіанти стимулювання власників будівель щодо його впровадження.

Проєкт передбачає проведення базового аналізу політики, дослідження доступних механізмів енергоефективності та NZEB для сектору багатоквартирних будинків, їх вплив на вартість нерухомості та потенційну економію державного бюджету з метою підвищення обізнаності експертного середовища, осіб, які приймають рішення, та широкої громадськості про необхідність і переваги переходу на стандарти NZEB.

Результати проєкту — Комплексний звіт, що складається з наступних розділів:


Цей звіт підтриманий̆ Європейською кліматичною фундацією. Відповідальність за інформацію та погляди, висловлені у цьому звіті, лежить на авторах. Європейська кліматична фундація не може бути визнана відповідальною за будь-яке використання інформації, яка викладена в цьому  звіті.