У публікації висвітлюються успішні кейси, технічні рішення та підходи, які сприяють зниженню енергоспоживання та підвищенню енергетичної незалежності будівель. Особлива увага приділяється економічним аспектам, можливостям фінансування, а також юридичним та адміністративним питанням, що виникають під час реалізації таких проєктів. 

У матеріалі детально розглядаються ефективні підходи до термомодернізації житлових та громадських будівель та використанням відновлюваних джерел енергії. Наведено конкретні приклади проєктів, які вже були реалізовані, з оцінкою їх впливу на зниження витрат на енергоспоживання та покращення комфорту як мешканців будинків, так і персоналу адміністративних будівель. 

Дана публікація буде корисною для голів правлінь ОСББ, керівників та енергоменеджерів громадських будівель, менеджерів проєктів в секторі підвищення енергоефективності будівель, комунальних підприємств, архітекторів, інженерів та всіх, хто цікавиться темою підвищення енергоефективності та впровадження ВДЕ у багатоквартирних житлових будинках та громадському секторі. 

Матеріал надасть читачам практичні поради, успішні приклади та рекомендації щодо реалізації енергоефективних проєктів, що сприяють зниженню витрат на енергоспоживання, покращенню екологічної ситуації та підвищенню рівня комфорту життя мешканців. 

Думки, висновки та рекомендації, викладені в даній публікації, належать її авторам і не обов’язково відображають погляди Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та уряду Німеччини.

Ознайомитись з матеріалом можна ТУТ.  

Дослідження здійснюється за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.