Корисні матеріали
Документи
Аналітичний звіт за результатами проведеного дослідження процесу відновлення житлових будинків і забезпечення житлом ВПО

Кожне місто України має свої особливості забезпечення житлом людей із статусом ВПО. Це пов’язано як із умовами, які склались до початку збройної агресії рф, так і ситуацією, яка змінилась після 24 лютого 2022 р. Частина міст самі постраждали під час окупації чи військових дій, тому мають місцевих жителів із статусом ВПО, а також приймають людей з міст України, де відбуваються активні бойові дії. Частина міст не постраждала, бо на їх територіях не велись бойові дії, але у міста приїхало багато людей із статусом ВПО і є незначні пошкодження житла внаслідок ракетних атак.

Є ще прифронтові міста, де відбувається постійний потік людей із статусом ВПО, але власні мешканці їдуть далі від військових дій. У таких містах дуже часто фіксуються пошкодження будівель і інфраструктури, у тому числі житлової.

Різні міста приймають різні управлінські рішення – в залежності від кількості людей із статусом ВПО та можливостей міст стосовно вільного житла чи приміщень, що потребують перепрофілювання під житло. До того ж кожне місто має свою систему збору інформації про людей і статусом ВПО і житло для таких людей, а також свою систему прийняття рішень.

З огляду на вищезазначене, створення збірки моделей забезпечення житлом ВПО вимагає додаткового дослідження та додаткового збору і аналізу інформації від кожного міста та як від посадових осіб, так і представників громадського сектора. На основі зібраної інформації підготовлено моделі забезпечення житлом людей із статусом ВПО у громадах та пропозиції до органів державної влади і органів місцевого самоврядування стосовно унормування питань як відновлення зруйнованого житла, так і забезпечення житлом людей із статусом ВПО.

Ознайомитись з матеріалом можна ТУТ

Дослідження проведено в рамках проєкту «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб», створеного Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Зміст звіту не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.