Цей аналітичний звіт є комплексним оглядом вимог до будівництва з майже нульовим енергоспоживанням (nZEB) в країнах Європейського Союзу та аналізує останні зміни в законодавстві, спрямовані на перехід до будівництва з нульовим рівнем викидів, а також охоплює ключові положення директиви ЄС про енергетичну ефективність будівель (EPBD), зокрема, вимоги до нових будівель, які відповідають стандартам nZEB з кінця 2020 року, а також нові ініціативи, які передбачають впровадження ZEB до 2030 року.
У матеріалі наведено порівняльний аналіз національних вимог до енергоефективності будівель у різних країнах Європи, включаючи кращі практики та стратегії реконструкції існуючих будівель. Особливу увагу приділено розрахункам потенціалу глобального теплопостачання (GWP) на всіх етапах життєвого циклу будівлі та вимогам щодо їх включення в сертифікати енергоефективності.
В документі приділяється увага проекту національних технічних рекомендацій для України, що реалізується за підтримки Finland Ukraine Trust Fund та включає енергетичне моделювання житлових і громадських будівель у різних кліматичних зонах України, а також розробку економічно обґрунтованих сценаріїв підвищення ефективності.
Цей матеріал буде корисним для політиків, урядовців, архітекторів, інженерів і всіх інших зацікавлених сторін, які працюють над підвищенням енергоефективності та зниженням викидів парникових газів у будівельному секторі. Звіт також сприяє розширенню знань про інноваційні рішення та підходи до проектування та реконструкції будівель, що мають найвищі стандарти енергоефективності та сталого розвитку.
Ознайомитись з матеріалом можна тут: 1.zvit_nzeb.pdf
Цей звіт підтриманий̆ Європейською кліматичною фундацією. Відповідальність за інформацію та погляди, висловлені у цьому звіті, лежить на авторах. Європейська кліматична фундація не може бути визнана відповідальною за будь-яке використання інформації, яка викладена в цьому звіті.