Useful materials
Documents
Аналітичний розбір: Земля як камінь спотикання під час відновлення

ГО «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» долучилася до мережі “Вікно Відновлення” за результатами open call, у якому взяли участь більш ніж 130 учасників. В межах цієї співпраці ми реалізуємо проєкт «На шляху до інклюзивного відновлення житла».

Метою нашої діяльності в рамках проєкту є зосередження уваги на ключових проблемах відновлення житлового фонду, пошкодженого внаслідок військових дій росії на території України, питаннях житлового забезпечення вразливих категорій населення, які втратили житло та вирішення майнових питань, які виникли у зв’язку зі знищенням житла.

Як учасники мережі ми створимо низку актуальних матеріалів на тему відбудови, а крім того матимемо доступ до навчальних можливостей об’єднання та кроссекторальних експертів й аналітики.

Ключовими напрямками нашої діяльності є:

  • аналітика та рекомендації щодо відновлення житлового фонду;
  • демонстрація практичних кейсів та висвітлення проблемних питань з відновлення житла;
  • перспективи та виклики енергоефективного відновлення;
  • проблематика використання земельних ділянок знищених багатоповерхівок;
  • проблеми соціального житла в Україні та історії внутрішньо переміщених громадян вразливих категорій, які втратили житло та не мають можливості його відновити;
  • проблематика інклюзивного відновлення: як врахувати інтереси ВПО з окупованих територій і зони бойових дій;
  • дослідження проблем при відбудові, створених безладом з підведенням комунікацій до нових будинків та містобудівною документацією.

Об'єднання «Вікно Відновлення» (UA Recovery Window MediaNetwork) розпочало роботу в січні 2024 року як ініціатива семи незалежних організацій-співзасновників. Регіональні та всеукраїнські медіа, аналітичні центри об’єдналися для моніторингу і прозорого висвітлення всіх аспектів відбудови України.

Відтепер «Вікно Відновлення» — це мережа з понад 70-ти незалежних медіа, громадських організацій та аналітичних центрів.

Усі матеріали мережі будуть доступні на окремому сайті-агрегаторі, що дозволить розширити коло наших читачів. Крім того, «Вікно Відновлення» допомагатиме в дистрибуції матеріалів на тему відбудови у соціальних мережах.

Підписуйтеся на “Вікно Відновлення” у FacebookInstagram та Telegram.