Протягом липня 2023 року в рамках проєкту «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)» підготовано моніторинговий звіт «Стан та розвиток законодавства у сфері відбудови житла».

Звіт містить аналіз поточного стану законодавства у сфері відбудови житла, знищеного або пошкодженого внаслідок воєнної агресії російської федерації. У звіті визначено перелік основних нормативно-правових актів у цій сфері та проаналізовано взаємозв'язок між ними. Встановлено, що чинне законодавство передбачає щонайменше вісім напрямків («програм») відновлення знищеного або пошкодженого житла. Виявлено, з одного боку, прогалини у зазначених нормативно-правових актів та в їхній ієрархії, а з другого боку - часткове дублювання напрямів («програм») відновлення.

Ознайомитись з матеріалом можна: ТУТ 

Проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)» створено Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Зміст звіту не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.