КМО ВГО "Громадянська мережа ОПОРА", за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна, провели дослідження де детально розглядаються ефективні підходи до термомодернізації житлових та громадських будівель та використанням відновлюваних джерел енергії. Наведено конкретні приклади проєктів, які вже були реалізовані, з оцінкою їх впливу на зниження витрат на енергоспоживання та покращення комфорту як мешканців будинків, так і персоналу адміністративних будівель.
 
За результатами дослідження стало зрозуміло, що встановлення індивідуальних теплових пунктів (погодного та погодинного регулювання) є першочерговим, але, на жаль, не завжди найбільш очевидним заходом.
 
Очікуваний ефект від впровадження:
 
✅захід може знизити енергоспоживання за рахунок використання лише тієї кількості теплової енергії або палива, що дійсно потрібна для будівлі. При цьому він є основою для подальшого впровадження заходів з термомодернізації оболонки будівлі. Досвід показує, що досяжний ефект для громадських будівель з переривчастим режимом роботи може складати 25% і вище, а для житлових – від 10% та вище. А за наявності суттєвих перетопів – може складати і вище 30%.
 
Що необхідно врахувати під час впровадження заходу з встановлення індивідуальних теплових пунктів:
 
✅підбір обладнання під фактичні, а не під розрахункові параметри роботи теплової мережі або котельні;
✅монтаж здійснювати лише відповідно до діючих нормативів, зокрема передбачати всі необхідні елементи (регулятор перепаду тиску, основний та дублюючий насоси, фільтри тощо);
✅постійне якісне обслуговування та налаштування обладнання – ключовий елемент щодо досягнення економії;
✅одночасно зі встановлення систем погодного/погодинного регулювання необхідно впроваджувати систему моніторингу енергоспоживання та контролю параметрів мікроклімату.
 
Більше про енергоефективні заходи читайте у нашому дослідження за посиланням: https://rehouse.org.ua/sites/default/files/%D0%9F%D0%B4%D1%84/rekomenda…
 
Дослідження здійснюється за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. @Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine
 
Думки, висновки та рекомендації, викладені в даній публікації, належать її авторам і не обов’язково відображають погляди Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та уряду Німеччини.