За час повномасштабної російської війни проти України, яка триває вже більше року, населення України зазнало важких наслідків, які пов’язані з воєнними діями. Війна призвела до скорочення робочих місць та доходів, вимушеного переміщення і значних інфраструктурних руйнувань. Найбільшою проблемою ВПО є проблема забезпечення житлом в приймаючих громадах та зруйноване і пошкоджене власне житло в деокупованих регіонах. Крім проблеми наявності житлового фонду багато потерпілих відзначають низьку спроможність в забезпеченні інформацією, консультаціями та підтримкою в процесі використання наявних інструментів відбудови або отримання нового житла. 

Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» спільно з Координаційним центром з надання правничої допомоги в межах співпраці в рамках проєкту «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)» планується проведення онлайн-тренінгу “Правове забезпечення вирішення житлових проблем ВПО та інших постраждалих осіб”.

Наша мета — задоволення правових потреб, вирішення правових проблем внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих осіб  в отриманні житла та дотриманні їх житлових прав, а також усунення причин виникнення  правових проблем в сфері житлових відносин шляхом посилення надання правової допомоги.

Запрошуємо працівників органів місцевого самоврядування, волонтерів, які надають допомогу ВПО та іншим постраждалим особам,  юристів системи БПД та адвокатів, які співпрацюють з системою БПД з Київської, Житомирської, Чернігівської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Херсонської області взяти участь у онлайн-тренінгу “Правове забезпечення вирішення житлових проблем ВПО та інших незахищених категорій громадян”.

Онлайн-тренінг передбачає 5 практичних сесій з окремих питань:

03 жовтня 2023 р., 14:00-16:00 “Порядок надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб” 

(розглянемо питання, як формується фонд житла для тимчасового проживання, алгоритм дій для взяття на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання та порядок надання житлових приміщень ВПО з фондів житла для тимчасового проживання тощо).

12 жовтня 2023 р., 14:00-16:00 “Квартирний облік. Отримання житла з державного та громадського фондів”

(розглянемо категорії ВПО, які відносяться до  тих осіб, які потребують поліпшення житлових умов, який пакет документів,  необхідно підготувати для взяття на квартирний облік, черговість надання жилих приміщень тощо).

18 жовтня 2023 р., 14:00-16:00 “Іпотечний кредит на житло для ВПО” 

(розглянемо питання надання кредиту на житло для ВПО, умови надання пільгових іпотечних кредитів ВПО, порядок отримання іпотечного кредиту (покроково) та судову практику).

24 жовтня 2023 р., 14:00-16:00  “Програма доступного житла для ВПО”

(розглянемо питання державної підтримки будівництва доступного житла, алгоритм дій для  участі у програмі та порядок надання державної підтримки).

31 жовтня 2023 р., 14:00-16:00  “Забезпечення ВПО соціальним житлом”

(розглянемо питання та практику забезпечення ВПО соціальним житлом, підстави виникнення у громадянина права взяття на соціальний квартирний облік, порядок взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього, надання житла з житлового фонду соціального призначення тощо).

Тренерка

Ольга Семенюк, адвокатка, координаторка освітнього напряму в ГО “Українська Гельсінська спілка з прав людини”, лекторка у Вищій школі адвокатури, членкиня Комітету з сімейного права НААУ.

Реєстрація

Захід відбудеться на платформі Zoom. Для участі у заході необхідно заповнити цю форму.

Проєкт «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб» створено Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Зміст навчальних заходів не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.