Корисні матеріали
Документи
Підсумки роботи проекту «Житло для життя: комплексні рішення для ВПО» за жовтень 2023
Підсумки роботи проекту «Житло для життя: комплексні рішення для ВПО» залистопад 2023
Аналітичний звіт щодо консультування за жовтень - грудень 2023 року
Аналітичний звіт з адвокації за жовтень - грудень 2023 року

Проєкт покликаний забезпечити вирішення поточних проблем ВПО та інших незахищених категорій громадян в реалізації їх права на житло, в поєднанні з розробкою місцевих моделей для органів влади, які б посилювали її спроможність у вирішенні  проблем та подальшої реконструкції житлового фонду, як довготривалого елементу реконструкції країни. Фактично це всебічна інформаційно-консультативна підтримка ВПО у процесі вирішення їх житлових питань — забезпечення тимчасовим соціальним житлом та відбудова/доступ до постійного житла.

Ключова мета — зростання відповідальності та ефективності влади в забезпеченні права на житло ВПО та інших категорій незахищених осіб, які втратили житло, на деокупованих та бомбованих територіях.

Ключові цілі:

1.  Інформаційне забезпечення, консультування та супровід ВПО, які втратили житло, щодо відновлення їх прав на житло (забезпечення тимчасовим соціальним житлом та відбудова/доступ до постійного житла).

2. Створення та представлення місцевим органам влади механізмів для вирішення питань надання безпечного і доступного житла ВПО на місцевому рівні.

4. Зростання  потенціалу регіональної мережі та партнерів ОПОРА в реалізації проєкту через мережування та адвокацію на місцевому рівні.

Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт надзвичайно важлива. Сьогодні в Україні зареєстровано  6,7 мільйонів  вимушено переселених осіб (ВПО) — за даними УВКБ ООН. Найбільшою проблемою ВПО, як відмічають всі соціологічні опитування, є проблема забезпечення житлом в приймаючих громадах, зруйноване та пошкоджене власне житло ВПО внаслідок військової агресії росії на території України. Саме тому ОПОРА розпочала роботу над проєктом «Житло для життя: комплексні рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)».

ОПОРА пропонує системний та комплексний підхід до досягнення результатів проєкту через безпосередню роботу з цільовою групою незахищених категорій людей. Це буде здійснюватись у співпраці з мережею державної системи безоплатної правової допомоги.

У рамках цього проєкту в 9 регіонах нашої країни розпочали роботу регіональні консультанти, які безкоштовно надають інформаційно-консультаційну підтримку ВПО та іншим незахищеним категоріям населення щодо вирішення їх житлових питань, що виникли внаслідок військового вторгнення росії на територію України. Зокрема, координатори працюють у таких регіонах та громадах: 

  • Дніпропетровська область — міста Дніпро, Павлоград та Павлоградський район;
  • місто Запоріжжя та Запорізька область; 
  • Херсонська область — Херсонська та Білозерська громади;
  • місто Одеса та Одеська область;
  • Миколаївська область — місто Вознесенськ;
  • Київська область — Бородянська, Макарівська, Білоцерківська, Ірпінська громади;
  • Житомирська область — Коростенська міська громада;
  • Чернігівська область — Іванівська, Киїнська громади;
  • місто Харків та Харківська область.

Ключова місія координаторів — інформаційне забезпечення, консультування та супровід ВПО та інших незахищених категорій населення, житло яких знищене або пошкоджене внаслідок воєнної агресії російської федерації, сприяння відновленню їх прав на житло — забезпечення тимчасовим соціальним житлом та відбудова/доступ до постійного житла.

Контактна інформація координаторів ТУТ

Карта, де позначено місця діяльності регіональних координаторів та їх контактні дані: https://tinyurl.com/2ubv9swj 

Проєкт створено Громадською організацією «Київський міський осередок Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах  фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.