Useful materials
Documents
Методика експрес-аналізу енергетичної ефективності будівель за реальними даними споживання
Результати опитування територіальних громад України щодо місцевих практик, спрямованих на підвищення енергоефективності будівель

Проєкт «Фінансові механізми, технічна підтримка та моніторинг для підвищення енергоефективності будівель в Україні» є продовженням попереднього проєкту «Економічні та технічні можливості для впровадження NZEB стандарту в Україні».

Довгострокова мета проєкту полягає в тому, щоб чинити тиск на національний уряд і виступати за створення регуляторних механізмів та економічних стимулів (у тому числі з боку споживачів) для дотримання стандартів енергоефективності та поступового підвищення цих стандартів.

Конкретні цілі проєкту: Розробити рекомендації щодо регуляторних механізмів та економічних стимулів (у тому числі для споживачів) для дотримання стандартів енергоефективності для нових та реконструйованих будівель.

Діяльність: 

1. Розробка Каталогу типових проектних рішень огороджувальних конструкцій та інженерних систем за стандартом NZEB та популяризація Каталогу серед зацікавлених сторін, зокрема: архітекторів, інтеграторів та студентів будівельних спеціальностей (ця робота є продовженням попереднього проекту, в рамках якого були розроблені рекомендації щодо застосування стандарту NZEB в Україні).

2. Моніторинг та аналіз існуючих інструментів фінансової підтримки заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках, розробка та представлення рекомендацій для органів влади щодо найбільш ефективних шляхів стимулювання енергомодернізації житлового фонду.

3. Розробка та презентація органам влади та громадськості дорожньої карти щодо забезпечення дотримання стандартів енергоефективності для новозбудованих та реконструйованих будівель.

Ключові продукти проєкту:

  • Аналітичний документ «Каталог типових проектних рішень огороджувальних конструкцій та інженерних систем для НЗЕБ».

  • Аналітичний документ «Інструменти фінансової підтримки заходів з енергоефективності в багатоквартирних будинках».

  • Аналітичний документ «Концепція вирішення існуючих проблем недотримання стандартів енергоефективності у новозбудованих та реконструйованих будівлях».

  • Аналітичний документ «Методика перевірки енергоефективності будівель.

Цей проєкт реалізується за підтримки Європейської кліматичної фундації. Відповідальність за інформацію та погляди, висловлені у матеріалах проєкту, лежить на авторах. Європейська кліматична фундація не може бути визнана відповідальною за будь-яке використання інформації, яка викладена в матеріалах.