Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) стає все більш популярною формою управління багатоповерхівками в Україні. Станом на 1 липня 2024 року, за даними Державної служби статистики України, в країні вже зареєстровано понад 40 тисяч ОСББ, з яких майже 2,5 тисячі утворилися під час війни. В умовах, коли значна частина країни знаходиться під окупацією, і багато мешканців змушені були переїхати в інші регіони або за кордон, цей показник є досить значним. Зокрема, через евакуацію людей та обмежений доступ до державних реєстрів, включно з реєстрами БТІ, що подекуди були знищені внаслідок воєнних дій, цей процес став ще складнішим.
Енергоефективне відновлення житлових будинків: поради та рішення
Енергоефективність для багатьох мешканців багатоповерхівок – це не просто новий тренд чи спосіб заощадити на комунальних послугах. Це виклик, який вони зустрічають зі змішаними почуттями. З одного боку, всі розуміють, що зима в Україні може бути суворою, а рахунки за тепло часто перевищують можливості середньостатистичної родини. Тому ідея зменшення цих витрат за допомогою енергоефективних заходів виглядає дуже привабливо. Але разом з тим, страх і сумніви стримують людей від активних дій.
Децентралізована генерація як можливість зміцнення та оновлення української енергосистеми
Енергетичний сектор України завжди був сферою політичного та економічного інтересу російської федерації. Тому під час повномасштабного вторгнення став однією з головних цілей та мішеней агресора. Українська енергетична система зазнала безпрецедентних руйнувань, аналогів яких немає у світі.
Чому українська енергосистема настільки вразлива?
Реформа житлової політики в Україні: Що на папері? Як в житті? Що на перспективу?
Потреба у житлі є базовою. Україна — соціальна держава і декларує «право на житло» та гарантує доступ до нього через інструменти державної житлової політики. Проте, забезпечення населення України житлом можна назвати однією із дуже важливих проблем, які залишились незалежній Україні у спадок від радянської влади.
Що відбувається у сучасній житловій політиці України та чи є перспективи позитивних змін?
Чи вигідно малим містам запускати газопоршневі установки?
Для створення систем розподіленої генерації в об’єднаній енергетичній системі України доцільним є використання електроустановок, які забезпечують гарантовану видачу доступної потужності та використовують природний газ як паливо, а також об’єкти відновлюваної енергетики та установки зберігання енергії.
До таких об’єктів, що забезпечують гарантовану видачу доступної потужності та використовують природний газ як паливо, належать газотурбінні установки.
Чи вигідно запускати такі установки малим містам?
Відбудова в Ірпені: вогонь, який не згас. Як ОСББ «Дуб-ок» бореться за відбудову після окупації
Про свій досвід відновлення багатоповерхового будинку поділився голова правління ОСББ “Дуб-ок” Володимир Гусак. Його історія – це живий приклад того, як можна долати труднощі на шляху до відновлення. Володимир описує численні перешкоди, з якими йому довелося зіштовхнутися. Володимир також ділиться практичними порадами для тих, хто лише починає цей нелегкий шлях.
Як розподілена генерація у багатоквартирних будинках допоможе пережити зиму?
Країна-терорист вже знищила понад 800 українських енергетичних обʼєктів, через це держава втратила 8 ГВт енергогенерації, а відновлення цих обʼєктів коштуватиме Україні близько мільярда доларів і на цей процес піде щонайменше кілька років. Натомість частину втрачених виробничих потужностей можна замінити децентралізованою генерацією. У аналітичному розборі розглядається розподілена генерація у багатоквартирних будинках.